Чарівний ліхтарик

ДИТЯЧИЙ ЛЯЛЬКОВИЙ ТЕАТР "ЧАРІВНИЙ ЛІХТАРИК"

Ляльковий театр «Чарівний ліхтарик» створений у 1988 році Тетяною Вікторівною Удвуд і є найстаршим  з колективів Палацу культури «Дружба». Талановитими руками засновниці колективу також створені всі ляльки театру, а їх нараховується більше 60.  

З 2010 по 2018 р. керівник театру - Тихонова Зореслава Іванівна, завдяки якій колектив вийшов на новий рівень виконавської майстерності та перейшов на новий стандарт театральної ляльки. У виставах  почали використовувати різноманітні сучасні технічні засоби для покращення якості сприйняття.

У 2014 році театр почав ставити п’єси, так би мовити, «живим планом». В таких виставах учні можуть проявити себе не тільки як лялькарі, а й справжні актори театру.

З 2015 року в театрі використовуються відеопроєктор з відеоекраном, що допомагає застосовувати не тільки статичну картинку, а й відеофутажі. Завдяки цьому спектаклі стали яскравішими, більш сучасними, з об'ємним ефектом.

У квітні 2018 р. ляльковий театр «Чарівний ліхтарик» очолила режисер Палацу – Дарієнко Вероніка Павлівна, яка продовжила традиції попередніх керівників.  

Сьогодні у  колективі займається 11 вихованців, віком від 8 до 16 років.  На заняттях учні:

  • поглиблюють знання про види мистецтва та необхідність їх поєднання у роботі лялькового театру;
  • ознайомлюються зі специфікою лялькового театру, театральною лексикою, професіями людей, що працюють в театрі;
  • вчаться передавати голосом і жестами характер дійових осіб.

Діти пізнають основи майстерності ляльководіння, вчаться одягати ляльку на руку, виконувати легкі  вправи (наприклад,  поворушити лялькою, її руками), а також ускладнені  завдання: ходіння ляльки по ширмі, звертання до глядачів, взаємодія між героями. Відпрацьовують вміння  з'єднувати дії ляльок зі словами ролі.

Колектив щорічно готує дві вистави – весняно-літню та зимову. Наприкінці минулого 2020 року до новорічних свят театр підготував та провів для юних глядачів 18 лялькових вистав «Новий рік з Тролями». 

За роки існування ляльковим театром поставлено понад 40 вистав, які завжди супроводжуються оригінальними музичними композиціями незмінного музичного керівника колективу Юрія Валентиновича Доценка.

Діти із задоволенням відвідують гурток, проявляючи свою творчість, виразність мовлення, увагу, розвиток координації рухів та пам'яті.  Виховують відповідальність за свої вчинки, товариськість, культуру мовлення і поведінки, бажання допомагати іншим. Ми вчимося розвивати впевненість у собі та своїх можливостях.

Ляльковий театр «Чарівний ліхтарик» неодноразово був відмічений грамотами та дипломами міського та обласного рівнів.

Ляльковий театр "Чарівний ліхтарик" є лауреатом Всеукраїнського конкурсу „Таланти твої, Україно”.

Керівник - Вероніка Павлівна Дарієнко, музичний керівник – Доценко Юрій Валентинович.

 

Контакти – тел. 093 381 8885