Палац

Палац культури «Дружба» гостинно відкрив свої двері відвідувачам 28 травня 1988 року, ставши центром культурного життя Одеського припортового заводу та міста Южне.

У 2018 році ПК отримує статус Міський Палац Культури.

Робота Палацу культури направлена на створення належного контенту для культурного відпочинку жителів та гостей Южного. 

Впродовж року на базі Палацу культури проводяться близько 200 заходів міського, національного та міжнародного рівня.

Масовими заходами відзначаються День Незалежності, День Конституції, День Вишиванки, День Захисника України та інші. Одними з найбільш популярних серед мешканців міста є театралізовані дійства та гуляння створені режисерами та колективами ПК на майданчиках Южного. Це "Широка Масляна", "Івана Купала", фестиваль народного мистецтва "Україна ЙоЙ" та традиційний на початку літнього сезону фестиваль "ЛітоФест".

На базі ПК проходить конкурс зі спортивних бальних танців міжнародного класу "Южний Денс Фестівал".

Окрему нішу у роботі Палацу культури замають новорічні та різдвяні заходи, що проходять у форматі театралізованих інтерактивних дійств.

Традиційно Палац культури є одним із організаторів заходів присвячених річницям пам'ятних подій, таких як - День пам'яті аварії на Чорнобильській АЕС, День пам'яті жертв Голодомору, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та інші.

Одним з масштабних проектів, який розробляється щорічно на базі ПК "Дружба" спільно з усіма творчими колективами Южного є День міста. Сюди входить щорічна премія "Жінка року", розважальна програма на майданчиках Южного, ярмарок "Місто майстрів" та вечірня концертна програма за участі колективів ПК та зірок Української естради. У рамках святкування Дня міста Южного впродовж року проходить конкурс "Місто талантів" серед жителів Южненської ОТГ.

ПК "Дружба" веде тісну співпрацю з комерційними театральними проєктами, антрепризами та гастрольними турами зірок Української естради.

Ще один популярний серед відвідувачів Палацу вид заходів це - фотовиставки, де представлені роботи южненських фотохудожників, пофесіоналів та аматорів.